Zdrowie ⚕️

Stres: czy stres może zabić? Jak pokonać stres?

Stres – Jak pokonać Stres …i osiągnąć sukces w biznesie, w pracy, w domu, w życiu

Każdy z nas się stresuje. My i Ty również. Nie ma ucieczki od stresu. Trzeba znaleźć sposoby na Stres. Życie jest nieodłącznie związane ze stresem, czy tego chcemy, czy nie. Do pewnego momentu Stres może pomóc Ci zmobilizować się do wysiłku, do działania. Jednak jest granica, po przekroczeniu której – szczególnie gdy Stres staje się długotrwałyStres zaczyna nam szkodzić. Czasami potrzebna jest pomoc psychologiczna. Tak czy owak – najczęściej Stres nam szkodzi. Co w takim razie nam pozostaje? Umiejętna walka ze stresem!

Stres można oswoić

I o tym właśnie jest ten poradnik dla Ciebie: Jak pokonać Stres. Pokazujemy Tobie, że Stres możesz „oswoić”, jeżeli poznasz odpowiednie sposoby. Stres w biznesie, w domu, Stres w szkole. Niestety czeka na nas wszędzie.

Może cię zainteresować także:  Różyczka u dorosłych i u dzieci

Jesteśmy narażeni na Stres

Prowadzimy własny biznes w internecie. Mamy rodziny. Jesteśmy normalnymi ludźmi, takimi jak Ty. I tak jak Ty, każdego dnia jesteśmy narażeni na Stres. Wiemy, że radzenie sobie ze stresem to podstawa, a życie w stresie to nic przyjemnego. Część naszego bagażu życiowego, doświadczeń i skutecznych sposobów walki ze stresem przedstawiliśmy w tym praktycznym poradniku Jak pokonać Stres zawodowy, w biznesie, w życiu. Podane przez nas sposoby radzenia sobie ze stresem działają znakomicie, nam naukowe badania nad stresem nie są zbytnio potrzebne.

Skąd to wiemy?

Oczywiście z autopsji: wszystko sami testowaliśmy i nadal testujemy na sobie. Jest to wiedza jak pokonać Stres sprawdzona w codziennym życiu, a nie skopiowana gdzieś z internetu! Dlatego możemy Ci z czystym sumieniem powiedzieć: TO DZIAŁA. Od lat słyszymy, że najczęstszą przyczyną wizyt u lekarza jest Stres, że to choroba stulecia. Można to już nawet nazwać epidemią. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do tego słowa, że nie zwracamy już uwagi na zestresowanego członka rodziny zazwyczaj odpowiadając że my też jesteśmy zestresowani. Wpływa to na nasze codziennie funkcjonowanie i kontakty z bliskimi. Teraz wiadomo, że ta smutna codzienność może nawet zabić. Z biologicznego punktu widzenia Stres ma sens. Jeśli goni nas niedźwiedź to lepiej dla nas żeby hormony odpowiedzialne za Stres zadziałały i to szybko. Spowodują one że nasze ciało będzie mogło szybciej zareagować na nadchodzące niebezpieczeństwo. W dzisiejszym świecie jednak nie często niedźwiedź wywołuje u nas Stres a rachunki, praca czy egzaminy. Nasze ciało jednak reaguje na wszystkie sytuacje tak samo jak na pierwszą.

Może cię zainteresować także:  Tajemnice aronii: superfood z ameryki północnej o wielu korzyściach zdrowotnych

Serce przyspiesza rytm, mięśnie się napinają a żołądek się wykręca. Wszystko to niepotrzebnie, gdyż nie pomoże to nam w wymienionych sytuacjach. W Japonii istnieje określenie ‘’Karoshi’’ co dosłownie tłumaczy się na śmierć z przepracowania. Oczywiście wszystkim się zdarza że pracują więcej godzin jednego dnia, tygodnia czy miesiąca. Jeśli to dotyczy ciebie to weź pod uwagę następujące fakty. Ludzie, którzy byli młodzi i ogólnie zdrowi umierali nagle. Po udokumentowanej inwestygacji w Japonii te nagłe zawały serca i wylewy szybko zostały połączone ze stresem. Każdy zadaje sobie pytanie: Jak Stres może wywołać śmierć?

Przecież Stres jest nieukniony

Kortyzol to jeden z głównych hormonów odpowiadających za Stres, który wysyła energię do części ciała gdzie jest potrzebna zabierając ją z innych miejsc. Kiedy jesteśmy za bardzo zestresowani zaczynają się problemy: system odpornościowy jest osłabiony, ilość białych krwinek jest za mała i o wiele łatwiej łapiemy choroby. Były nawet badania które wykryły że jedną z przyczyn raka może być również i Stres. Podczas badań przeprowadzanych na małpach te które były zestresowane dłużej miały zablokowane tętnice co przeszkadzało w przepływie krwi do serca co podczas dalszego stresu powoduje zawał.

Stres również wpływa na nasz mózg, pamięć i proces uczenia się. Jednak nie wszystko jest stracone. Istnieje również hormon Oksytocyna, który zmniejsza zniszczenia poniesione podczas stresu. Jak dostać więcej Oksytocyny? Ten hormon jest nazywany również hormonem miłości, ponieważ organizm wydziela go podczas miło spędzanego czasu z bliskimi. Kiedy dbamy o nich i sprawia nam to przyjemność również produkujemy ten hormon. Ludzie którzy miło spędzają wolne chwile w gronie bliskich są odporni na Stres. Badania przeprowadzone przez Dr Lee Bek w Kalifornii dowiodły że śmiech zmniejsza poziom hormonów spowodowanych stresem i ludzie którzy śmieją się dużo są o wiele zdrowsi. Sześciolatki są najszczęśliwsze śmiejąc się 300 razy na dzień podczas gdy dorosły robi to tylko 15-100 razy dziennie.

Może cię zainteresować także:  Żylaki - preparaty i sposoby usuwania żylaków. Jak leczyć i zapobiegać żylakom?

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Załóż kurtkę albo się przeziębisz!

Poprzedni wpis

Dieta śrdóziemnomorska

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *