Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

Stołowa pilarka tarczowa Metabo TS 254

Stołowa pilarka tarczowa Metabo TS 254 1 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

NARZĘDZIA I AKCESORIA

dodano: 2013-08-06
Stołowa pilarka tarczowa Metabo TS 254

Stołowa pilarka tarczowa Metabo TS 254 2 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

Fot. Metabo

Nowa stołowa pilarka tarczowa Metabo TS 254 to świetna propozycja dla profesjonalistów realizujących zlecenia poza warsztatem oraz zaawansowanych majsterkowiczów, którzy nie mają zbyt wiele wolnego miejsca w kąciku do majsterkowania. 

Pilarka ma silnik o mocy 2000 W z elektronicznym zabezpieczeniem przeciążeniowym, jest też wyposażona w hamulec silnika, który umożliwia zatrzymanie tarczy tnącej w ciągu 3 s. Dla bezpieczeństwa użytkownika duże znaczenie ma zabezpieczenie przed ponownym przypadkowym uruchomieniem, np. po zaniku prądu. Maksymalna prędkość obrotowa na biegu jałowym to 4200 obr./min. Urządzenie jest wyposażone w tarczę o średnicy 254 mm, z otworem średnicy 30 mm. Maksymalna wysokość cięcia pod kątem 90° to 87 mm, pod kątem 45° – 50 mm. Złożona pilarka ma wymiary 74 x 75 x 35,5 cm. Maks. wymiary stołu to 71,5 x 99,5 cm. Urządzenie ma rozkładaną podstawę, która jest w pełni zintegrowana z obudową. Po rozłożeniu podstawy uzyskujemy wysokość roboczą 87 cm. Składanie i rozkładanie podstawy odbywa się błyskawicznie. Pilarka ma kompaktową budowę, wyróżnia się także najmniejszym ciężarem wśród maszyn tej klasy – wraz z podstawą waży 33,4 kg. W obudowie urządzenia znajduje się schowek na osprzęt. Dzięki ebonitowym kółkom pilarkę TS 254 można wygodnie przemieszczać. Dwupunktowe odsysanie pyłu minimalizuje zapylenie podczas pracy.

Wyposażenie standardowe obejmuje: tarczę z zębem naprzemiennym z węglików spiekanych (40 zębów), podstawę, kółka ebonitowe, ogranicznik wzdłużny, ogranicznik kątowy, przedłużenie stołu, poszerzenie stołu, schowek na tarcze tnące, instalację do odsysania wiórów, przewód gumowy (3 m), popychacz.

Cena – 4034 zł.

Pokrewne tematy:

Jak po stole, stacjonarne piły tarczowe

Ostre zęby, tarcze pilarskie

Drukuj »

Staw ogrodowy z kaskadą wodną

Poprzedni wpis

Wymiana palisady

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *