Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE 📕

Stara wanna w nowym blasku

Stara wanna w nowym blasku 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

REMONT I MODERNIZACJA

dodano: 2013-09-03
Stara wanna w nowym blasku

Stara wanna w nowym blasku 2 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Wanna z zarysowaniami i odpryskami nie wygląda estetycznie. Pokażemy, jak naprawić drobne uszkodzenie i odnowić całą wannę.

Naprawa wanien akrylowych

Płytkie rysy i niewielkie odpryski na powierzchni wanny akry­lowej można naprawić. Używa się do tego zestawu do pielęgnacji wyrobów akrylowych, składającego się z kawałków wodnego pa­pieru ściernego o różnej ziarnistości, pasty polerskiej i specjalnej tkaniny do polerowania. Po oczyszczeniu wannę szlifujemy coraz drobniejszym papierem ściernym – szlifowana powierzchnia musi być cały czas wilgotna. Po osuszeniu wannę polerujemy pastą po­lerską oraz tkaniną.

Jeśli rysy są głębokie, samo polerowanie nie wystarczy. War­to wtedy kupić specjalny zestaw z masą do naprawy akrylu (płynny akryl z utwardzaczem), białą lub kolorową.

Ceny – zestaw do pielęgnacji wanien z akrylu 47,58 zł, zestaw naprawczy do wanien z akrylu 242,78 zł, Sanitec Koło.

Odpryski i zadrapania

Drobne ubytki emalii na powierzchni wanny po oczyszczeniu można pomalować emalią zaprawkową (jest dostępna w tub­ce z dołączonym pędzelkiem). Naprawiona powierzchnia jest twarda, odporna na ście­ranie, pękanie, zarysowania i łuszczenie. Emalia doskonale wypełnia ubytki, na dłu­go zachowuje białą barwę i połysk.

Nieco większe uszkodzenia naprawia się przy użyciu specjalnych zestawów napraw­czych składających się zwykle z papieru ścier­nego, masy szpachlowej, utwardzacza, małej szpachelki do mieszania masy, a także białe­go lakieru o wysokim połysku w spreju.

Wanna jak malowana

Całą wannę można odnowić specjalnym dwuskładnikowym lakierem. By uzyskać no­wą, jednolicie gładką powłokę, powierzchnię wanny trzeba najpierw odpowiednio przygo­tować. Po nałożeniu powłoki pędzlem lub wałkiem wanna wygląda jak nowa i jest pra­wie tak samo odporna na uszkodzenia.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 12/2006 »
Drukuj »

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Tynk na elewacji, podpowiadamy jak wybrać

Poprzedni wpis

Rozbieralne okucia, łączenie elementów mebli

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *