Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

Schowek pod schodami

Schowek pod schodami 1 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

Autor: Frank Zeidler-Kanter | dodano: 2013-08-20
Schowek pod schodami

Schowek pod schodami 2 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

Pod schodami z reguły jest dużo pustej przestrzeni, często wypełnionej wszelkiego rodzaju sprzętami domowymi. Aby sensownie zagospodarować to miejsce, najlepiej wstawić tu wykonane samodzielnie dopasowane szafki.

Dziś często buduje się domy bez drogich podpiwniczeń, ale za to z rozbudowanymi poddaszami. W takich budynkach schowki to luksus. Właściciele rzadko wpadają na pomysł, by sensownie zagospodarować na przykład miejsce pod schodami na parterze.

To tutaj najczęściej chaotycznie wrzuca się różne sprzęty domowe, które pozostawione w nieładzie nie robią najlepszego wrażenia. By miejsce pod schodami wyglądało estetycznie, a przy okazji było praktycznym schowkiem, warto wykorzystać je na półki, szafki i wysuwane regały.

Takie meble najlepiej zbudować samodzielnie – będą wtedy idealnie dopasowane do przestrzeni pod schodami. Jednak zanim zabierzemy się do pracy, musimy najpierw ustalić dokładny kąt wznoszenia schodów. Jak go zmierzyć, widać na zdjęciach po prawej stronie. Gdy już go ustalimy, możemy zacząć planowanie zabudowy. Warto przyjrzeć się naszym 2 projektom. W pierwszym całą przestrzeń pod schodami wykorzystaliśmy na garderobę, która składa się ze schowka ukrytego za drzwiami (mały trójkąt), kontenera na rolkach i elementu stałego z drążkiem na ubrania. Drugi projekt to rozwiązanie bardziej dekoracyjne, które wprawdzie nie zagospodarowuje przestrzeni w optymalny sposób, ale wspaniale prezentuje się w pomieszczeniu.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 09/2013 »
Drukuj »

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Może cię zainteresować także:  Tadelakt – dekoracyjny tynk z tradycją

Automatyczna kosiarka Indego firmy Bosch

Poprzedni wpis

W aromacie dymu, ABC wędzenia dla początkujących

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *