URZĄDZANIE I DEKOROWANIE 📕

Pomysły na ścianę, oryginalne dekoracje

Pomysły na ścianę, oryginalne dekoracje 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

dodano: 2013-08-01
Pomysły na ścianę, oryginalne dekoracje

Pomysły na ścianę, oryginalne dekoracje 2 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Dekorowanie ścian mieszkania może być dobrą zabawą. Pędzle odkładamy na bok – duży wybór materiałów oraz akcesoriów kuchennych zachęca do eksperymentowania. Nasze pomysły pokazują, jak oryginalne efekty można osiągnąć, gdy uruchomimy wyobraźnię.

Skromne białe ściany od czasu do czasu warto urozmaicić ciekawymi obiektami. Najszybciej można to zrobić, posługując się farbą i wałkiem. Żywe wzory uzyskamy także, dobierając odpowiednie tapety z szerokiej oferty różnych producentów. Jeśli chcemy jednak zrealizować swoje własne, oryginalne pomysły, należy sięgnąć po inne środki.

Wykorzystując powszechnie dostępne materiały, np. folię bąbelkową do pakowania, w masie szpachlowej można wykonać interesujące wzory o nietypowej fakturze. Dla osób kreatywnych prawdziwą kopalnią pomysłów będzie również kuchnia. Trzepaczka do piany, metalowa podstawka do garnka lub drewniany tłuczek do mięsa to nie tylko przydatne przedmioty codziennego użytku, lecz także wspaniałe narzędzia do odbijania wzorów. Poszczególne materiały i narzędzia warto wcześniej wypróbować na kawałkach płyty, by dokładnie zobaczyć, jakie utworzą wzory.

Eksperymentując, ożywiliśmy białą ścianę zestawem trzech paneli z płyty MDF wykończonych za pomocą nietypowych narzędzi i pomalowanych na harmonijnie dobrane, pastelowe kolory (odważne zestawienia kontrastowych barw także mogą być ciekawe). Masę szpachlową można nakładać również bezpośrednio na ścianę i po rozprowadzeniu dekorować powierzchnię techniką tłoczenia. Panele mają jednak dużą zaletę – w każdej chwili można je wymienić, zabarwić na inny kolor lub ustawić w innym miejscu.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 01/2008 »
Drukuj »

Miękka obróbka komina

Poprzedni wpis

Malarskie triki, jak malować, aby ukryć wady wnętrza

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *