URZĄDZANIE I DEKOROWANIE 📕

Pod własną marką

Pod własną marką 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

NARZĘDZIA I AKCESORIA
dodano: 2013-06-26
Pod własną marką

Pod własną marką 2 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Fot. Łukasz Kozyra

Sieci marketów budowlanych coraz chętniej wprowadzają do sprzedaży elektronarzędzia własnych marek. Brak wśród nich sprzętu z górnej półki, dla profesjonalistów, ale mamy olbrzymi wybór solidnych narzędzi w umiarkowanej cenie. Problem w tym, że nazwy nowych marek z reguły nikomu nic nie mówią i najczęściej nie wiemy, czy mamy do czynienia z marnym narzędziem w zwykłej cenie, czy z solidnym – w bardzo atrakcyjnej. Poprosiliśmy, by sieci marketów przybliżyły swoje marki.

BUDGET Niemiecka marka elektronarzędzi, dystrybuowana przez markety Praktiker. Jest dostępna we wszystkich krajach, w których spółka ma swoje placówki. To produkty dla majsterkowiczów, osób samodzielnie remontujących dom lub mieszkanie, przydatne przy drobnych pracach naprawczych. Dzięki zadowalającej jakości oraz rozsądnym cenom marka Budget zyskuje na popularności. Nie jest to jednak linia produktów, które można wykorzystywać do intensywnej działalności zawodowej .  W sklepach Praktiker są obecnie dostępne produkty marki Budget z wielu grup asortymentowych. Są to m.in.: narzędzia ręczne, artykuły metalowe, osprzęt do elektronarzędzi, artykuły oświetleniowe, narzędzia ogrodowe, maszyny elektryczne i oczywiście cała gama elektronarzędzi, obejmująca kilkadziesiąt produktów, np: wiertarki udarowe, wiertarko-wkrętarki, młoty udarowe, wyrzynarki, pilarki itd. Asortyment elektronarzędzi jest stopniowo rozbudowywany. Narzędzia marki Budget są produkowane zgodnie z wymogami obowiązujących norm europejskich i niemieckiej ustawy o bezpieczeństwie urządzeń i produktów, co gwarantuje jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Sprzedawca udziela 2-letniej gwarancji.

DEXTER Marka własna, rozwijana przez Grupę Adeo (markety budowlane Leroy Merlin) od niemal 10 lat, w oparciu o ideę dostarczania klientowi dobrej jakości narzędzi ze „średniej półki” za możliwie najlepszą cenę. Dodatkową wartością jest innowacyjność, czego przykładem jest obecna, trzecia już generacja elektronarzędzi (Dexter Power III), wyróżniająca się wśród produktów z podobnej półki cenowej wysoką ergonomią, dopracowanym wzornictwem, a często także zaawansowanym wyposażeniem (np. płynny rozruch w szlifierce kątowej). Rodzina narzędzi Dexter składa się z elektronarzędzi (wiertarki, młotowiertarki, wiertarko-wkrętarki, szlifierki, pilarki i wyrzynarki), narzędzi ręcznych (klucze, śrubokręty, piły, młotki, narzędzia pomiarowe, poziomice, dalmierz laserowy, ściski, szczypce) i materiałów eksploatacyjnych do elektronarzędzi (wiertła, papiery ścierne, a niebawem także tarcze korundowe). Narzędzia Dexter są przeznaczone do majsterkowania, niewielkich prac montażowych, remontowych i budowlanych, a także do zastosowania warsztatowego o niewielkiej intensywności. Elektronarzędzia są objęte 2-letnią gwarancją. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny jest prowadzony za pośrednictwem wszystkich marketów L eroy Merlin.

Może cię zainteresować także:  Przestrzeń dla kreatywnych, dekoracje ścienne

MACALLISTER Marka dostępna w sklepach Castorama oraz Brico Depot. Obecnie oferta obejmuje ok. 30 elektronarzędzi, lutownice, urządzenia pomiarowe oraz gamę myjek wysokociśnieniowych. Narzędzia Macallister są produkowane w wyselekcjonowanych fabrykach na całym świecie, dzięki czemu charakteryzują się wysoką jakością wykonania i dużą trwałością. Elektronarzędzia są wytwarzane z materiałów wysokiej jakości, np. niektóre modele mają obudowy typu Magnesium – wykonane z superlekkiego materiału. Stop ten zapewnia dużo lepsze odprowadzanie ciepła, jest lżejszy o 60% od stali i 30% od tytanu. Elektronarzędzia te są także wyposażone w najnowsze rozwiązania i udogodnienia, np. system laserowego prowadzenia lub rękojeści Soft Grip, które zmniejszają odczucie wibracji i poprawiają komfort pracy. Elektronarzędzia marki Macallister przechodzą cały szereg badań i testów gwarantujących, że spełniają wszelkie wymagane normy. Maksymalnie ograniczono w nich wysoką emisję hałasu, wibracje oraz zawartość szkodliwych substancji. Wszystkie elektronarzędzia mają certyfikaty CE oraz spełniają najnowsze dyrektywy Rohs. Dodatkowo większość z nich posiada Krajowy Certyfikat Bezpieczeństwa B. Castorama Polska zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na wszystkie zakupione elektronarzędzia marki Macallister. W okresie gwarancji w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów uszkodzone narzędzie należy przekazać do dowolnego sklepu sieci Castorama lub Brico Depot. W przypadku chęci skorzystania z odpłatnego serwisu pogwarancyjnego wszelkie naprawy należy zgłaszać bezpośrednio do Punktów Napraw Pogwarancyjnych lub dowolnego sklepu Castorama lub Brico Depot. 

MEEC i MEEC Red Series Marki elektronarzędzi dystrybuowane przez nowego gracza na polskim rynku – szwedzką sieć multimarketów Jula. Dotychczas były dostępne wyłącznie w Szwecji i Norwegii. Ich jakość została potwierdzona przez wieloletnią i stale rosnącą sprzedaż na wymagającym pod kątem jakości i niezawodności rynku skandynawskim. Elektronarzędzia Meec to bardzo szeroka gama produktów wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie. Meec obejmuje szeroki asortyment elektronarzędzi, maszyn warsztatowych, urządzeń  pneumatycznych, urządzeń spawalniczych oraz urządzeń ogrodowych. Są produkowane w oparciu o szczegółowo określoną specyfikację parametrów technicznych, dzięki czemu spełniają wysokie oczekiwania klientów z zakresu jakości i funkcjonalności. Marka ta oferuje dwie linie urządzeń: produkty Meec w kolorze szarym, z dolnej półki cenowej, przeznaczone do użytku amatorskiego, oraz linię Meec Red Series, z elektronarzędziami w kolorze czerwonym, przeznaczonymi dla zaawansowanych majsterkowiczów (średnia półka). Markę Meec wyróżnia wszechstronność oferty. Oprócz najbardziej popularnych elektronarzędzi obejmuje urządzenia dostępne do tej pory jedynie w asortymencie marek profesjonalnych, np. pilarkę dwutarczową TwinCut, klucz elektryczny do kół, młotowiertarkę SDS-Max, wkrętarkę do płyt g-k z podajnikiem taśmowym czy pilnik taśmowy. Łącznie oferta marki Meec obejmuje: 90 elektronarzędzi, 44 maszyny warsztatowe, 30 urządzeń pneumatycznych oraz 37 urządzeń ogrodowych. Klienci marketów Jula mogą korzystać także z szerokiej gamy materiałów eksploatacyjnych oraz akcesoriów marki Meec, kompatybilnych także z urządzeniami innych producentów.  Sieć multimarketów Jula udziela 2-letniej gwarancji na produkty marki Meec oraz 3-letniej na linię Meec Red Series. Oferuje także niezawodny serwis za pośrednictwem swoich placówek handlowych.

Może cię zainteresować także:  Ścianka działowa Billy

MCKENZIE Linia elektronarzędzi zaprojektowana i produkowana jako marka własna sklepów sieci Bricomarché. We Francji marka weszła na rynek 3 lata temu. W Polsce pierwsze narzędzia pojawiły się w październiku 2011 r. Podstawowym celem wprowadzenia marki na rynek jest dostarczenie elektronarzędzi o parametrach technicznych i jakościowych nieustępujących produktom markowym, jednak w niższej od nich cenie. Elektronarzędzia McKenzie są pozycjonowane jako produkty ze średniej półki. Są przeznaczone dla szerokiego grona użytkowników: amatorów i zaawansowanych amatorów, mogą też być używane przez profesjonalistów jako narzędzia uzupełniające, gdy nie chodzi o bardzo intensywne prace. Elektronarzędzia McKenzie zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii. Ich obudowy wykonane są z wysokiej jakości tworzyw odpornych na uszkodzenia. Elementy chwytowe pokryte są nakładkami antypoślizgowymi, poprawiającymi bezpieczeństwo i wygodę pracy. Wysoką trwałość i niezawodność elektronarzędzi McKenzie gwarantuje zastosowanie w konstrukcji wysokiej jakości łożysk oraz dobrze obrobionych metalowych przekładni i ich obudów. Jakość wykonania potwierdzają certyfikaty i badania, jakie na potrzeby Bricomarché wykonała niezależna jednostka badawcza Bureau Veritas Certification (BVQI). Jednostka ta uznana jest przez ponad 35 krajowych i międzynarodowych jednostek akredytacyjnych na całym świecie. Należy do Grupy Bureau Veritas, która istnieje od 1828 r. i oferuje rozwiązania w zakresie potwierdzania i oceny zgodności z wymaganiami międzynarodowymi, krajowymi i branżowymi. Potwierdzeniem wysokiej jakości materiałów i wykonania elektronarzędzi marki McKenzie jest także 3-letnia gwarancja na wszystkie produkty tej marki.  Gama elektronarzędzi McKenzie obejmuje obecnie: 2 modele wiertarko-wkrętarek akumulatorowych, wkrętak akumulatorowy, wiertarkę udarową, młot udarowo-obrotowy, wyrzynarkę, 2 modele szlifierek kątowych i szlifierkę oscylacyjną. W ciągu dwóch najbliższych lat gama elektronarzędzi McKenzie będzie uzupełniana o kolejne pozycje asortymentowe oraz o niezbędne akcesoria. Będzie także rozszerzona o narzędzia ręczne.

Jaka wkrętarka będzie odpowiednia?

Niedawno moja stara, marketowa wkrętarka ostatecznie przestała działać, więc stanąłem przed wyborem nowej.

Tym razem założeniem był zakup bardziej markowego produktu, który posłuży na parę lat. Wybór padł na wkrętarko-wiertarke firmy Skil z serii Masters, model 2322.

Może cię zainteresować także:  Nie tylko dla gości, ruchome łóżko-ława

Dlaczego akurat ta firma? Posiadam już kilka narzędzi tej firmy i jestem z nich zadowolony, uważam iż są bardzo dobrym kompromisem pomiędzy marketowymi narzędziami a tymi typowo profesjonalnymi typu Makita.

W zakupionym zestawie znalazła się:

– Wkrętarka

– Dwa akumulatory NiCd

– Szybka ładowarka sieciowa (60min)

– Torba

Dane techniczne, którymi legitymuje się wkrętarka:

– Napięcie akumulatora 12V, akumulatory w zestawie 1,5Ah

– Dwa biegi, 1 bieg o większym momencie obrotowym 0-400 obr/min, drugi o maksymalnej szybkości, 1600 obr/min

– Maksymalny moment obrotowy 44Nm

Ustawienia momentu 19 + 1 wiercenie

– Uchwyt szybkozaciskowy do 10mm z systemem auto lock czyli wymiana końcówek bez narzędzi

– Przełącznik obrotów prawo-lewo

– Prędkość obrotów regulowana cynglem

– Ciężar 1,5 kg z akumulatorem

Moje wrażenia z użytkownia przez 2 m-ce są bardzo pozytywne.

Przede wszystkim moc! 44Nm momentu to bardzo dużo, wkrętarka potrafi bez problemu wkręcać grube wkręty w drewno, wiercić w cegłach. W ramach testu wkręciłem w kloc drewna długi drewno wkręt – nie dało rady ręcznie go wykręcić potem.

Ciężar 1,5 kg , obawiałem się, że może przy dłuższej pracy sprawiać kłopot, jednak bez problemu korzysta się z wkrętarki. Ma również bardzo praktyczne pokrycie rękojeści gumą, które pozwala pewniej ją trzymać.

Uważałem również, że przekładnia dwu biegowa to zbędny bajer. W praktyce jednak, okazuje się to bardzo przydatne. Przy dokładnych pracach(np. komputery) zmniejszenie ilości obrotów pozwala na dokładniejsze operowanie , natomiast zwiększenie ilości obrotów przy wierceniu pozwala szybciej pracować.

Jedno godzinna ładowarka? Musiałem to sprawdzić i rzeczywiście potrzebuje tylko 65 minut na naładowanie całkowicie pustej baterii. Dodatkowo pokazuje diodami na jakim etapie ładowania jest i wyłącza się po zakończeniu. W połączeniu z drugą baterią, zestaw ten pozwala praktycznie bez przerwy cały dzień pracować z tym narzędziem.

 

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z zakupu tej wkrętarki, uważam że w tym przedziale cenowym jest to jeden z najlepszych wyborów. Obecnie można ją znaleźć na rynku w cenie od 300 zł. Oczywiście jeżeli ktoś dysponuje dwa razy większym budżetem to warto się zastanowić nad wkrętarkami z bateriami Litowo-jonowymi… ale to już temat na inny artykuł.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 02/2012 »
Drukuj »

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Czym ciąć drewno, porównanie pilarek łańcuchowych

Poprzedni wpis

Targi branży budowlanej i wyposażenia wnętrz

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *