DOM I OTOCZENIE 🏡

Drewniany płot – zasady montażu

Narożny podest z ruchomym stolikiem urozmaici zabawę i pobudzi dziecięcą wyobraźnię. Jest w nim także sporo miejsca na zabawki i niezliczone drobiazgi.

Przy stawianiu drewnianego płotu z gotowych elementów należy zwrócić szczególną uwagę na precyzję w osadzaniu betonowych fundamentów, a także na właściwe zabezpieczenie drewna.

budowa plotu drewnianego-narzedzia

budowa plotu drewnianego-narzedzia

Przypominamy: nawet przy stawianiu prostego płotu nie sposób obejść się bez dobrego planu i prac przygotowawczych. Trzeba zatroszczyć się na przykład o to, aby mieć wystarczające zapasy materiałów. Niedoszacowanie ilości potrzebnego betonu to jeden z podstawowych błędów, których jednak można uniknąć!

Rozpoczynamy od przygotowania betonowych fundamentów, w których osadzimy stalowe wsporniki słupków, tzw. trzewiki. Należy się przy tym posługiwać deską dystansową. W ten sposób najłatwiej uniknąć błędów pomiarowych. Jeżeli trzewik słupka zostanie źle ustawiony, a beton zastygnie, naprawa będzie pracochłonna i kosztowna. Beton powinien wiązać przynajmniej tydzień. Na stawianie płotu należy zatem przeznaczyć co najmniej dwa weekendy!

Czas oczekiwania można wykorzystać na pomalowanie drewnianych elementów przęseł i słupków. Istotne jest dokładne pomalowanie całego płotu przed montażem, aby ochronna powłoka farby znalazła się także w tych miejscach, które znajdą się pod metalowymi okuciami.

Trzeba pamiętać, że drewniane słupki, aby nie były narażone na stałe działanie wilgoci, nie mogą stykać się z ziemią. Należy je zatem montować tak, by odstęp do spodu trzewika wynosił około 5.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Może cię zainteresować także:  Wiata jak nowa - ciekawe pomysły na metamorfozę szopy (2022)

Stylowa altana o konstrukcji szkieletowej

Poprzedni wpis

Budownictwo ekologiczne.Ciekawa przyszłość.

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *