Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

Perfekcyjne imitacje

Perfekcyjne imitacje 1 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

Autor: U. Wolf | dodano: 2013-06-18
Perfekcyjne imitacje

Perfekcyjne imitacje 2 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

Czy naprawdę zawsze wiemy, na czym stoimy? Jeśli bez zastanowienia odpowiemy, że na dębowym parkiecie, możemy się zdziwić. Nowoczesne okładziny podłogowe z winylu, laminatu lub ceramiczne mogą imitować dowolny materiał i wzór.

Dawniej okładziny podłogowe, oferowane w ograniczonej ilości rodzajów, nie tylko miały jednoznaczne nazwy, lecz także można było określić ich cechy, dzięki którym wiedzieliśmy, w jakim pomieszczeniu możemy je zastosować. Podłoga w łazience? Kiedyś wyłącznie z płytek ceramicznych. Styl rustykalny w pokoju dziennym? Jeszcze kilka lat temu jedynie przy użyciu litych desek z naturalnego drewna. To jednoznaczne przyporządkowanie materiału do funkcji zmieniło się w ciągu ostatnich kilku lat. Obecnie nie tylko parkiet szczyci się wzorem naturalnego drewna. Równie dobrze wyglądają i imitują drewno panele winylowe, laminaty, płytki ceramiczne, a także okładziny korkowe.

To jednoznaczne przyporządkowanie materiału do funkcji zmieniło się w ciągu ostatnich kilku lat. Obecnie nie tylko parkiet szczyci się wzorem naturalnego drewna. Równie dobrze wyglądają i imitują drewno panele winylowe, laminaty, płytki ceramiczne, a także okładziny korkowe. Płyty z włókien drewnianych osiągają wysoki stopień odporności na zużycie i działanie wody, zarezerwowany dotąd dla płytek ceramicznych, natomiast cienkie okładziny winylowe są tak samo komfortowe jak miękki korek. Wielowarstwowe panele parkietowe można obecnie układać także w łazience.

Siłą napędową tego rozwoju, tak jak w innych dziedzinach życia, jest rozwój technologii cyfrowej stosowanej w procesach produkcyjnych. Na przykład cyfrowa technika druku pozwala wyczarować świetnej jakości obrazy i wzory na prawie wszystkich materiałach nośnych: począwszy od powierzchni korkowych, a skończywszy na niepokrywanych już papierem, lecz płytą pilśniową panelach laminowanych. Specjalne metody produkcji pozwalają równocześnie na nałożenie na wytwarzane elementy pasującej do wzoru struktury powierzchni, co dodatkowo wzmacnia efekt autentyczności materiału.

Może cię zainteresować także:  Ciepło domowego ogniska, kominki i piece kominkowe

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 02/2013 »
Drukuj »

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Szlachetny blask, dekoracyjne szpachlowanie ścian

Poprzedni wpis

Marzenie każdego dziecka, domki na drzewie cz. 1

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *