DOM I OTOCZENIE 🏡

Ogrodnictwo – hobby na pokolenia

Hobby to coś takiego w życiu każdego z nas, co pozwala nam się zrelaksować, odciąć się od problemów życia codziennego, od zgiełku, który nas otacza i przenieść się do świata, w którym czujemy się najlepiej wykonując zajęcia, które naprawdę kochamy.

Różni ludzie posiadają także różne pasje, chociaż w naszym kraju jedną z najpopularniejszych jest niewątpliwie ogrodnictwo. Rozpowszechnione niezwykle w czasach PRL-u, kiedy niemal każdy do swojego mieszkania miał przypisany kawałek ziemi, tzw. działki, gdzie sadziło się kwiaty, warzywa czy spędzało wolne popołudnia.

Tradycja ta przetrwała do dziś, a co więcej dosięga ona coraz młodsze pokolenia. Dziś na działkach młodzież uwielbia imprezować, robić grilla i spotykać się ze znajomymi, bowiem jest to dość specyficzne miejsce, tak różne od miejskich przepełnionych klubów czy pubów. Każdy przynosi sobie to co ma ochotę zjeść i wypić, bez kolejek, zgiełku i zawsze w doborowym towarzystwie.

To co uprawia się obecnie na działkach także różni się nieco od tego, co można było spotkać jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś są to głównie drzewa owocowe, niewielkie kępy ogórków, które później chętnie kisimy lub marynujemy w słoikach. Kwiaty o ile rosną, to na pewno w mniejszej ilości niż dotychczas i są one sadzone głównie ze względów estetycznych. Najbardziej jednak zmianie uległa pielęgnacja naszych ogrodów.

Dziś większość tego, co nasi ojcowie czy dziadkowie musieli robić ręcznie załatwiają za nas nowoczesne maszyny. Kosiarki spalinowe przycinają trawę do ustalonej długości, pompy automatyczne filtrują wodę w oczkach wodnych, a liście zbierane są w jedno wybrane miejsce przez specjalne dmuchawy, bez konieczności żmudnego grabienia.

Wszystkie te zmiany i podobieństwa nie mają jednak większego znaczenia, gdyż chodzi tutaj głównie o to, aby przyjemnie spędzić swój wolny czas w miejscu, które nam do tego najbardziej odpowiada.

Może cię zainteresować także:  Bateria umywalkowa stojącą jako biżuteria łazienki!

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Żywią, leczą, upiększają: aronia, gruszka, czereśnie i jabłka – poznaj wszystkie walory

Poprzedni wpis

Jak zarobić na rękodziele?

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *