Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE 📕

Niezawodne dłuta dla każdego

Niezawodne dłuta dla każdego 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

NARZĘDZIA I AKCESORIA

dodano: 2013-08-30
Niezawodne dłuta dla każdego

Niezawodne dłuta dla każdego 2 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Fot. Dluta.pl

Dłuta stolarskie należą do podstawowych narzędzi w każdym warsztacie stolarskim, znajdziemy je także w wielu domowych warsztatach majsterkowiczów. Jest to więc narzędzie bardzo popularne, wydawałoby się, że dobrze znane. Nic jednak bardziej mylnego! Liczba różnych modeli potrafi zaskoczyć nawet doświadczonych użytkowników narzędzi ręcznych!

Dłuta stolarskie towarzyszą ludziom już od epoki kamienia, a przez tysiące lat ich kształt przybierał różne formy. Jednak to na koniec XIX i początek XX w. przypada w Europie „złota era” narzędzi ręcznych, w tym także dłut. Wtedy to, w czasach rewolucji przemysłowej, powstały pierwsze europejskie manufaktury, w których wymyślano i ulepszano kolejne wzory narzędzi ręcznych. Również w Polsce, zwłaszcza w zaborze pruskim, szeroko znane i stosowane były różne rodzaje narzędzi. Niestety II wojna światowa, jak również powojenne dekady sprawiły, że wiele narzędzi stało się dla nas niedostępnych, a wiedza o ich stosowaniu stopniowo zanikała. Na szczęście od niedawna zauważyć można powrót do tradycyjnych technik obróbki drewna, a na krajowym rynku zaczynają pojawiać się modele narzędzi, które dla wielu mogą wydawać się czymś nowym, a są wyłącznie odtworzeniem modeli doskonale znanych ponad sto lat temu.

Dziobaki, rzezaki, przysieki – to tylko kilka z wielu modeli oferowanych od niedawna przez czeską firmę Narex Bystrice. Doskonała, doceniania przez użytkowników stal, wygodne duże rękojeści, a także przystępna cena, to główne zalety tych narzędzi, które w pełnej gamie dostępne są w sklepie Dluta.pl.

Cena pojedynczych dłut – od 24 zł

Więcej informacji na temat dłut i narzędzi ręcznych na stronie www.dluta.pl i dołączonym do notki pliku PDF.

Niezawodne dłuta dla każdego 3 - Twój Głos 📌 e-TG.pl
Pełny artykuł do pobrania w pliku PDF »

Drukuj »

Tynk na elewacji, podpowiadamy jak wybrać

Poprzedni wpis

Rozbieralne okucia, łączenie elementów mebli

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *