DOM I OTOCZENIE

Moje miejsce pod słońcem, domek ogrodowy z tarasem

Moje miejsce pod słońcem, domek ogrodowy z tarasem 1 - Twój Głos ? e-TG.pl

DOM I OTOCZENIE

Autor: Ingrid Hinze | dodano: 2013-06-24
Moje miejsce pod słońcem, domek ogrodowy z tarasem

Moje miejsce pod słońcem, domek ogrodowy z tarasem 2 - Twój Głos ? e-TG.pl

Taras z altaną ogrodową to idealne miejsce na wypoczynek. Pod rozłożystym tulipanowcem można miło spędzać czas na rozmowach z przyjaciółmi i rozkoszować się ciepłymi letnimi wieczorami.

Na środku naszego przydomowego ogrodu znajdował się wielki trawnik, z lewej i prawej strony założono rabaty z krzewami i kwiatami. Niestety po wielu latach głównym punktem ogrodu stał się kompostownik, który rozrósł się ogromnie i zawładnął najlepiej nasłonecznionym miejscem. Ta wielka, nieuporządkowana góra stała się wystarczającym powodem, by wprowadzić w ogrodzie zasadnicze zmiany.

Przemiana ogrodu i doprowadzenie do obecnej postaci przebiegały w kilku etapach. Najpierw kompost przesunęliśmy w najodleglejszy kąt ogrodu i ukryliśmy za dodatkowym płotem. Na odzyskanym miejscu na trawniku najpierw powstała rabata w kształcie okrągłej wyspy średnicy 5 m, którą obsadziliśmy kwiatami lubiącymi słońce. Wśród kolorowego kwiecia ułożyliśmy niewielkie ścieżki z betonowych elementów, które umożliwiały wygodne podlewanie roślin. Teraz jednak w pobliżu pięknej rabaty zabrakło miejsca na wypoczynek. Taras przy domu pozwalał jedynie rankiem rozkoszować się kilkoma promieniami słońca, przez resztę dnia był w cieniu. Dlatego kolejną inwestycją był przylegający do rabaty drewniany taras w kształcie półokręgu. Do szczęścia brakowało tylko altany ogrodowej. Po pewnym czasie zdecydowaliśmy się na proste rozwiązanie – wybraliśmy odpowiadający nam rozmiarami gotowy domek ogrodowy do samodzielnego montażu i postawiliśmy go przy tarasie i rabacie kwiatowej. By na nowo zaaranżować przestrzeń wokół domku, trzeba było nieco przebudować drewniany taras, a placyk przed wejściem do altany wybrukować. Efekt nareszcie spełnił nasze oczekiwania. W domku mieszczą się meble ogrodowe, które wystarczy wystawić na taras, by rozkoszować się poobiednią przerwą na relaks.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 05/2012 » Gazetka Majster maj 2012
Drukuj »

Może cię zainteresować także:  Ogrodnictwo – hobby na pokolenia

Nowe myjki wysokociśnieniowe Bosch

Poprzedni wpis

Wiata jak nowa

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *