Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

Nowe myjki wysokociśnieniowe Bosch

Na rynku pojawiły się 3 nowe modele myjek marki Bosch, przeznaczone do łatwego i gruntownego czyszczenia pod wysokim ciśnieniem. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów sprawdzają się one przy wielu różnych pracach.

Myjki wysokociśnieniowe Bosch z nowej gamy różnią się między sobą wydajnością pompy oraz ciśnieniem roboczym, ale wszystkie łączy ta sama zaleta: wyjątkowo wygodne przechowywanie osprzętu. Lancę z pistoletem, akcesoria oraz wąż ciśnieniowy można zamocować bezpośrednio na urządzeniu, tak by użytkownik miał pod ręką wszystko, czego potrzebuje podczas pracy. Montaż elementów jest błyskawiczny i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi, zatem po prostym przygotowaniu urządzenia można natychmiast przystąpić do pracy. Włącznik urządzenia znajduje się we wgłębieniu w korpusie myjki, co skutecznie chroni go przed uszkodzeniem. Poniżej znajduje się przezroczysty filtr, który pozwala szybko wykryć i usunąć zanieczyszczenia pochodzące z wody. Stosowanie środków myjących ułatwia dodatkowy wlew umieszczony z tyłu myjki umożliwiający bezpośrednie dozowanie z pojemnika z detergentem.

Myjka wysokociśnieniowa AQT 33-10 to podstawowy model do okazjonalnych prac porządkowych. Jest wyposażona w silnik o mocy 1300 W, maks. ciśnienie to 100 barów. Jest wyjątkowo kompaktowa i ma wydajną lancę z dyszą Fixed Fan Jet. Modele AQT 35-12 (1500 W, 120 barów) i AQT 37-13 (1700 W, 130 barów) mają dodatkowo składany uchwyt i kółka, które umożliwiają wygodny transport myjki na miejsce pracy. Obydwa modele są wyposażone w praktyczną lancę z dyszą 3 w 1: obrócenie dyszy zmienia strumień obrotowy do usuwania uporczywych zabrudzeń w zwykły strumień o wysokim ciśnieniu lub pozwala ustawić mniejsze ciśnienie dostosowane do pracy ze środkiem myjącym. Niezależnie od wybranego strumienia silnik i pompa zatrzymują się automatycznie natychmiast po zwolnieniu przycisku, co zapewnia pełną kontrolę podczas pracy i zapobiega marnowaniu wody. Dzięki kompaktowej konstrukcji wszystkie myjki są łatwe w przechowywaniu i nie zajmują dużo miejsca. W modelach AQT 35-12 i AQT 37-13 złożenie uchwytów pozwala zmniejszyć ilość miejsca niezbędnego do ich przechowywania aż o 40%.

Może cię zainteresować także:  Dla zdobywcy szczytów, łóżko ze ścianką wspinaczkową

Do nowych myjek wysokociśnieniowych Bosch oferuje szeroką gamę dodatkowego osprzętu poszerzającego zakres zastosowań:

– dwie różne przystawki do mycia tarasów (Super i Deluxe),
– dyszę kątową do komfortowego czyszczenia miejsc trudno dostępnych lub dachów,
– dyszę ssącą, którą można odpompować wodę,
– dyszę ze zintegrowanym zbiornikiem na środek myjący,
– szczotkę myjącą,
– wycior do czyszczenia rynien i odpływów o długości 10 m,
– filtr wody,
– wąż ciśnieniowy o długości 6 m,
– przedłużacz do węża o długości 6 m,
– adapter do akcesoriów Bosch Aquatak poprzedniej generacji oraz Kärcher.

Ceny: AQT 33-10 – 429 zł, AQT 35-12 – 659 zł, AQT 37-13 – 759 zł.

Wzmacnia i odżywia

Poprzedni wpis

Moje miejsce pod słońcem, domek ogrodowy z tarasem

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *