Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

Renowacja łazienki, 13 mniejszych projektów

Nowoczesna łazienka powinna być nie tylko praktyczna. To miejsce, w którym często relaksujemy się po ciężkim dniu pracy – musi zatem cieszyć oko. Można to osiągnąć na różne sposoby, dlatego nie przeprowadziliśmy gruntownej renowacji łazienki od A do Z, lecz podzieliliśmy prace na 13 mniejszych projektów. Zależnie od potrzeb, wybieramy te, które nam najbardziej pasują.

Doświadczeni majsterkowicze, którzy niejedno już własnoręcznie zrobili, o prawdziwym remoncie łazienki mówią wtedy, gdy w powietrzu unosi się pył i fruwają fragmenty skuwanych płytek ceramicznych. Inni, mniej wprawieni, obawiają się tak poważnych prac i zadowalają się samodzielnym ułożeniem nowej spoiny silikonowej. Niezależnie od zakresu przeprowadzanych na własną rękę prac każda renowacja przynosi nam korzyści, opłaca się każde, nawet najmniejsze przedsięwzięcie, dzięki któremu mieszkamy bardziej komfortowo. Niekiedy wystarczy drobiazg, jak choćby wymiana słuchawki prysznicowej.

Dlatego na kolejnych stronach pokazujemy, jak w prosty sposób odnowić i upiększyć łazienkę, skupiając się na jej poszczególnych elementach. Samodzielną renowację można zacząć od odświeżenia lub wymiany spoin między płytkami, następnie podjąć się wymiany armatury i umywalki. Prace te nie wymagają doświadczenia, wystarczy postępować zgodnie z naszymi instrukcjami. Gdy nabierzemy wprawy, możemy zmierzyć się z wymianą stłuczonej płytki albo otynkowaniem ściany. To ostatnie należy już jednak do poważniejszych prac remontowych i wymaga większego wysiłku. Zawansowani majsterkowicze, postępując zgodnie z naszymi instrukcjami, bez problemu ułożą nowe płytki na starych, wymienią brodzik oraz kabinę prysznicową. W następnym numerze „Majstra” pokażemy, jak w prosty sposób, bez kurzenia, wykonać w łazience elegancką ściankę instalacyjną z sedesem podwieszanym.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 10/2013 »

Wina domowe, wyjątkowe i niepowtarzalne

Poprzedni wpis

Wirujące motyki, glebogryzarki spalinowe

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *