Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

Lekkie i poręczne, nowe superlekkie pilarki spalinowe Stihl

Lekkie i poręczne, nowe superlekkie pilarki spalinowe Stihl 1 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

NARZĘDZIA I AKCESORIA

dodano: 2013-06-18
Lekkie i poręczne, nowe superlekkie pilarki spalinowe Stihl

Lekkie i poręczne, nowe superlekkie pilarki spalinowe Stihl 2 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

fot. Stihl

Firma Stihl wprowadziła na rynek najlżejsze pilarki spalinowe w swojej ponad 80-letniej historii. To doskonałe narzędzia do prac wokół domu i w ogrodzie, przygotowania drewna opałowego oraz pielęgnacji drzew.

Nowe pilarki spalinowe Stihl wyróżniają się wyjątkowo małym ciężarem i poręcznością. Pilarka MS 150 TC-E waży zaledwie 2,6 kg, model MS 150 C-E – 2,8 kg (w obu przypadkach bez prowadnicy i łańcucha). Pierwsza z nowych pilarek Stihl jest przeznaczona do pielęgnacji drzew oraz prac na wysokości z wykorzystaniem podnośnika lub sprzętu wspinaczkowego. Została zaprojektowana specjalnie z myślą o pracach w koronach drzew. Powinny się nią posługiwać wyłącznie osoby, które przeszły szkolenie w zakresie pielęgnacji drzewostanu.

Pilarka Stihl MS 150 C-E to z kolei ciekawa propozycja dla właścicieli posesji, sadów i ogrodów. Ze względu na niewielki ciężar doskonale zastępuje w pracach ogrodowych piłę ręczną. Może być używana do przycinania krzewów i drzew o mniejszej średnicy, prac w drewnie oraz przygotowania drewna opałowego. Ten kompaktowy model z silnikiem o mocy 1,3 KM charakteryzuje się bardzo dobrą wydajnością pracy, niskim poziomem drgań oraz dużą precyzją cięcia. Zastosowany silnik z nowoczesnym systemem przepłukiwania Stihl 2-MIX zmniejsza zużycie paliwa nawet o 20%, a emisję spalin do 70% w porównaniu z pilarkami o tej samej mocy bez technologii 2-MIX. Cechy te mają korzystny wpływ na komfort pracy użytkownika oraz stan środowiska naturalnego. Pilarka została wyposażona w system ErgoStart wspomagający uruchamianie maszyny. Zastosowany zestaw tnący Picco 1/4˝ zapewnia także wysoką wydajność i komfort cięcia oraz wąski rzaz.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 03/2013 »

Lekkie i poręczne, nowe superlekkie pilarki spalinowe Stihl 3 - Twój Głos 📢 e-TG.pl
Pełny artykuł do pobrania w pliku PDF »

Drukuj »

Szlachetny blask, dekoracyjne szpachlowanie ścian

Poprzedni wpis

Marzenie każdego dziecka, domki na drzewie cz. 1

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *