Jak zarobić na majsterkowaniu? 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl
Happy father looking at son measuring wooden plank with building level. Building a dog house at backyard
Majsterkowanie 🧰

Jak zarobić na majsterkowaniu?

Majsterkujemy raczej dla siebie, ewentualnie – kogo ten zaszczyt kopnął – to i dla naszych żon, jednak mało który majsterkowicz myśli o zbiciu nawet drobnego grosza na swej pasji. Czy jest to jednak tożsame z tym, iż na majsterkowaniu kapitału nie zbijemy, czy może męska płeć woli dłubać w swojej izdebce, a do wielkiego światka zarobku lęka wynurzyć nawet czubkiem nosa?

Postanowiłem prześledzić Internet w poszukiwaniu informacji/dziedzin/pomysłów na zarobkowe majsterkowanie i muszę powiedzieć, że sytuacja jest dość nieciekawa. Oto bowiem majsterkowiczki biją kasę na dekupażu czy jakiś prostych robótkach ręcznych, a panowie, no cóż, bida… ale nie totalna.

Na pierwszy sort leci stolarka – Internet aż roi się od samodzielnie wykonanych stołów z europalet, jakichś krzeseł z pieńków i tak dalej. Druga dyscyplina zarobkowa dla majsterkowicza to umiejętności naprawcze, chociaż tu już trudniej znaleźć klientelę. Jak bowiem wziąć od sąsiadki grosza za naprawę? No chyba, że ktoś zalicza do zarobku kawę i ciastko, ale ja nie z tych. Niemniej – internauci propsują, więc i ja o tym wspominam. A poza tym? Bida! O zgrozo, ale tak – bida.

Trzeba więc chyba stanąć w prawdzie i powiedzieć, iż nasze hobby przynosi szereg profitów, ale na pewno nie zarobkowych, no chyba że mamy na nazwisko Słodowy i wyprzedzamy talentem całe swoje pokolenie. Inna rzecz, a i może na pocieszenie – przecież za zarobek możemy potraktować to, co uda się nam zaoszczędzić na domowych rozwiązaniach, niewymagających inwestycji w jakiś profesjonalny sprzęt/wyposażenie/whatevah.

Majsterkowanie na Wielkanoc to książka adresowana do dzieci i dorosłych, w której znajdziemy cały szereg wielkanocnych porad dla majsterkowiczów.

To też idealna propozycja dla wszystkich chcących wykonać wielkanocne dekoracje samodzielnie, zaczynając od stołów, poprzez różne dodatki i akcesoria, a także świetna inspiracja dla rodziców chcących zaszczepić majsterkową zaradność swoim dzieciom, tym bardziej że książka zawiera pomysły nie tylko oryginalne, ale i pobudzające do myślenia.

Może cię zainteresować także:  Zabudowa poddasza - jak się za to zabrać?

Całość jest bardzo dobrze napisana, toteż przyjemnie się czyta i przemierza świat oryginalnych pomysłów dla majsterkowiczów, więc polecam na ten przedświąteczny czas!

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Remont starego domu.Wyzwanie nie lada.

Poprzedni wpis

Biologiczne ciekawostki o zwierzętach i człowieku – sprawdź czy wiesz!

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *