Operacja zaćmy. Jeszcze około dwadzieścia pięć lat temu osoby, które musiały mieć wykonaną operację zaćmy spędzały nawet kilka dni w szpitalu już po wykonaniu operacji.
Oczywiście operacja ratowała im wzrok, ale po jej wykonaniu nadal trzeba było nosić bardzo mocne soczewki, które sprawiały, że widzenie było możliwe. jednak obecnie procesy operacyjne mocno poszły do przodu i rzeczywiście jest duży postęp technologiczny, który daje nam możliwość wykorzystywania różnorakich narzędzi, dzięki którym jakość zabiegu będzie lepsza. Przede wszystkim zdecydowanie zmniejszona została inwazyjność takiego zabiegi co sprawiło, że rekonwalescencja przebiega również zdecydowanie szybciej. Operacja zaćmy obecnie jest już przeprowadzana ambulatoryjnie.
Zabieg najczęściej nie będzie trwał więcej niż około 20 minut. Pacjent jest w stanie po jego wykonaniu samodzielnie udać się do domu. Samo znieczulenie również nie będzie jakoś szczególnie skomplikowane. Lekarz będzie się ograniczał do podania specjalnych kropli do oczu. Wykonuje się zastrzyk ale tylko w pewnych przypadkach, gdy stanie się to konieczne. Znieczulenie ogólne obecnie jest już stosowane bardzo rzadko. Przede wszystkim może być ono wykorzystywane w przypadku dzieci oraz jakichś skomplikowanych zabiegów.W czasie zabiegu kluczową sprawą będzie wielkość zastosowanego nacięcia. Obecnie stosuje już praktycznie zawsze niewielkie nacięcie, które nie będzie przekraczać dwóch milimetrów. Taka technika sprawia, że potem proces gojenia się ran będzie przebiegał dużo szybciej a dodatkowo zabieg nie będzie wpływał na krzywiznę oka, dlatego dobrze się sprawdzi.
Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.