Majsterkowanie 🧰

Imitacja drewna – gratka dla złotej rączki

Drewno samo w sobie to bardzo wdzięczny materiał, który nigdy nie wyjdzie z mody. Jednak jako element dekoracyjny może znacznie nadszarpnąć budżet domowy. Istnieją sposoby, które w łatwy i przyjemny sposób pozwolą Ci ominąć ten problem, choć zamiast pieniędzy pochłaniają sporo czasu.

IMITACJA DREWNA ZE STYROPIANU:

1. Płytę styropianową podziel na interesujące Cie fragmenty. Tak przygotowane części będziemy pojedynczo obrabiać, wycinając w nich finezyjne słoje.

2. Zacznij od odcięcia ostrych krawędzi płyty. Następnie płaską częścią nożyka zacznij wycinać podłużne płaty we wierzchniej części, pamiętaj przy tym, że naturalnie cięte drewno nie jest regularne, możesz pozwolić sobie na różne (z umiarem) głębokości i długości cięcia. Możesz poszukać w internecie przykładowych, drewnianych desek i postarać się wykroć w styropianie podobny wzór.

3. Kiedy płyta osiągnie upragniony wygląd palnikiem dekoracyjnym delikatnie przytop górna warstwę styropianu. Uważaj, nie zbliżaj palnika zbyt blisko powierzchni.

4. Czas na malowanie. W tym przypadku doskonale sprawdzi się glazura fugowa. Ze względu na swoją gęstość oraz fakturę w łatwy sposób pokryjesz powierzchnie styropianu, a także stwierzysz dodatkowe wypukłości na jej powierzchni. Fuge rozprowadzić możesz grubym pędzlem, dodatkowo, aby podkreślić żłobienia zaopatrz się w gumową, plastyczną szpachelkę.

5. Właściwie to wszystko, teraz wszystko zależy od Twojej inwencji. Rzeźbienie w styropianie a następnie zabawa glazurą to pracochłonny proces, który przynośi oszałamiające efekty niewielkim nakładem finansowym.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Może cię zainteresować także:  Jak zarobić na majsterkowaniu?

Łazienka jak nowa

Poprzedni wpis

Ozdobna wędzarnia beczkowa w wiklinowej otulinie – budowa wędzarni

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *