Historia konkurencji strongman - ppis konkurencji strongman 1 - Twój Głos ? e-TG.pl
LifestyleZdrowie

Historia konkurencji strongman – ppis konkurencji strongman

17 erotycznych ciekawostek - ciekawostki z Polski i ze świata erotycznego 1 - Twój Głos ? e-TG.pl

Historia strongman.

W tym roku wszystko się zaczęło – w lipcu na plaży w Gdyni zostały zorganizowane po raz pierwszy w Polsce zawody siłowe Strong Man. Pomysł, by na oczach widzów zorganizować pokaz rywalizacji ludzi o niezwykłej sile, którzy zmagają się z niewyobrażalnymi ciężarami nie jest nowy. W starożytnym Rzymie na przykład popularne były pokazy mocarzy o nieludzkich możliwościach niekoniecznie nastawionych pokojowo do rywali.

Współcześnie historia strongmanów sięga roku 1981, kiedy to w Anglii powstała Międzynarodowa Federacja Sportów Siłowych (IFSA). Organizacja ta usankcjonowała Strong Man jako dziedzinę sportu i ujednoliciła przepisy dotyczące przebiegu zawodów i konkurencji.

Polscy siłacze na pierwszych polskich zawodach typu Strong Man mieli okazję zmierzyć swoje siły w typowych dla tej dyscypliny konkurencjach jak załadunek na platformę, ciągnięcie TIR`a czy Uchwyt Herkulesa. Dzięki relacjom telewizyjnym widzowie w całej Polsce dowiedzieli się o istnieniu nowej dyscypliny, o której zaczęło się mówić po prostu: SIŁACZE. Impreza odbiła się wielkim echem po całym kraju, co zachęciło firmę Strong Man Polska do organizacji zawodów Strong Man w Polsce.

Może cię zainteresować także:  4 kobiece typy urody nazwane porami roku!
Rok 1999 – cykl zawodów “siłacze” w telewizji tvn

Od roku 1999 imprezy Strong Man weszły na stałe do polskiego kalendarza imprez siłowo – sportowych. W lutym 1999r. odbyły się I-e Mistrzostwa Strong Man w Polsce w gdańskiej hali “Olivia”. W kwietniu tego roku ruszyła ogólnopolska trasa Pucharu Polski, zaś w czerwcu cykl zawodów transmitowanych przez TVN pod tytułem SIŁACZE. W tym samym roku polscy strongmani po raz pierwszy wzięli udział w zawodach międzynarodowych – w Mistrzostwach Świata Par w Chinach, gdzie szczęśliwie zadebiutowali zdobywając niespodziewanie brązowy medalem.

Rok 2000 – polscy strongmani za granicą

Rok 2000 charakteryzował się stałą obecnością polskich strongmanów w zawodach zagranicznych. Startowali między innymi w Irlandii, Holandii i RPA, zaś ich największym sukcesem był: brązowy medal na Indywidualnych Mistrzostwach Świata w Holandii oraz srebrny medal na Mistrzostwach Świata Par na Węgrzech.

Atrakcji nie brakowało także w Polsce, gdzie oprócz tradycyjnej już ogólnokrajowej trasy SIŁACZY w ramach Pucharu Polski postanowiono zorganizować po raz pierwszy imprezę rangi międzynarodowej – Grand Prix Polski Sopot 2000. Pierwszy raz polscy fani mogli bezpośrednio zobaczyć zmagania Mistrza Świata – Fina Janne Virtanena i Wicemistrza Świata – Szweda Magnusa Samuelsona w zaciętej walce o złoty medal. Polacy walczyli bardzo dzielnie – i nie zawiedli, zdobywając srebrny medal!

Rok 2001 – najlepsi siłacze świata na zawodach w Polsce

W roku 2001 odbyły się w Polsce dwie międzynarodowe imprezy SIŁACZY: Strong Man – Grand Prix Polski w marcu 2001, które się odbyły w Sopocie i V Mistrzostwa Świata Par w lipcu 2001 w Gdyni. Polscy strongmani pokazali, na co ich stać – Jarek Dymek zajął w Sopocie I-e miejsce, pokonując mistrza i wicemistrza świata, zaś w lipcu polska para zdobyła drużynowe wicemistrzostwo świata, ustępując tylko zawodnikom fińskim zaledwie 0,5 punktu!

Może cię zainteresować także:  Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelita (IBD Day) – najważniejsze informacje

Ponadto rok ten owocował w liczne sukcesy Polaków za granicą (III miejsce w USA i na Wyspach Owczych, II miejsce w Szkocji). Jednocześnie zawody siłaczy odbywały się na terenie całej Polski- m.in. w Gnieźnie, Toruniu, Olsztynie, Łodzi, Bielsku-Białej i Wałbrzychu.

Rok 2002

W tym roku zostały zaplanowane dwie imprezy międzynarodowe SIŁACZY w Polsce: Zimowy Puchar Świata w Szczyrku. W obu zawodach triumfował Jarosław Dymek – zdobył tytuł Mistrza Polski i II miejsce w Zimowym Pucharze Świata, ustępując nieznacznie Janne Virtanenowi z Finlandii

Opis konkurencji strongman:

Spacer buszmena -przenoszenie puszek na gryfie od sztangi (300 kg)

Zawodnik podchodzi do drążka, do którego przymocowane są dwa ciężary .Zakłada drążek na barki. Na znak sędziego unosi go i rozpoczyna spacer z obciążeniem. Wygrywa zawodnik, który przejdzie największą ilość metrów.

Spacer farmera

Zawodnik podchodzi do walizek o wadze 120 kg każda i na znak sędziego przenosi je na dystansie 30 m. Wygrywa ten, który najdalej doniesie walizki nie dotykając nimi podłoża.

Wypychanie z koła

Dwóch zawodników stoi naprzeciw siebie w kole o średnicy 8 m. Na znak sędziego każdy z nich chwyta belkę za uchwyty umieszczone na końcach belki. Konkurencja polega na wypchnięciu przeciwnika poza okrąg. Przed konkurencją odbywa się losowanie par. Konkurencja odbywa się systemem pucharowym (3 zwycięzców walczy z sobą, podobnie 3 przegranych).

Historia konkurencji strongman - ppis konkurencji strongman 2 - Twój Głos ? e-TG.pl

Pump iron. Pas w górę silnego mężczyzny wykonującego przysiady z hantlami w rękach podczas treningu na siłowni

Waga płaczu -trzymanie ciężarów (puszki lub kegi, ok. 20 Kg każdy) na czas

Zawodnik trzyma podchwytem ciężar na wyprostowanych ramionach skierowanych w bok. Wygrywa ten, który jak najdłużej utrzyma obciążenie.

Rzut drewnianą belką (lub puszką albo kegą) na odległość

Zawodnik na znak sędziego rzuca przed siebie belkę o wadze 35 kg i długości 220 cm. Dwa podejścia, punktowany jest najlepszy wynik. Technika rzutu jest dowolna, wygrywa ten, który uzyska największą odległość.

Może cię zainteresować także:  4 lutego obchodzony był Światowy Dzień Walki z Rakiem - leczenie onkologiczne
Zegar -przenoszenie ciężaru (ok. 300 Kg) po obwodzie koła

Na znak sędziego zawodnik podnosi belkę i idzie z nią po obwodzie koła. Wygrywa zawodnik, który przejdzie największą ilość metrów. Konsttukcja zbudowana jest z belki o dl. 4 m, do której podwieszony jest ciężar. Jeden koniec belki przymocowany jest do betonowego filaru o wys. 150 cm, na którym umieszczone jest łożysko obrotowe, drugi koniec unosi zawodnik.

Rzut pustą beczką o wadze 11kg na wysokość

Zawodnik na znak sędziego rzuca w górę pustą beczkę o wadze 11 kg. Technika rzutu dowolna, wygrywa ten, kto rzuci najwyżej. Dwa podejścia, punktowany najlepszy wynik.

Załadunek oężarów na podest

Ciężary (od 60 do 100 kg) znajdują się na ziemi koło podestu. Zawodnik na znak sędziego rozpoczyna wrzucanie ich na podest o wysokości 150 cm. Kolejność wrzucania ciężarów jest dowolna.

Przeciąganie samochodu

Na znak sędziego zawodnik podnosi linę przymocowana do samochodu. Zarzuca ją na plecy i zaczyna przeciągać samochód idąc przodem na dystansie 20 m. Konkurencja na czas.

Wyciskanie na barki (maszyna) + puszka

Zawodnik wyciska ciężar o wadze 130 kg do pełnego wyprostu ramion. Wolno wybijać nogami. Zwycięża ten, który uzyska największa liczbę powtórzeń.

Przetaczanie opony

Zawodnik na znak sędziego chwyta oponę (ok. 350kg) i przewracając ją idzie w kierunku mety .Dystans (20-40 metrów) musi pokonać w jak najkrótszym czasie. Nie wolno opony toczyć.

Martwy ciąg

Zawodnik unosi platformę z obciążeniem z wysokości 45 cm do pełnego wyprostu tułowia. Ciężary będą zwiększane przez sędziego. Zawodnicy mają nieograniczoną ilość podejść. Wygrywa zawodnik, który podniesie największy ciężar.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Pasożyty i odrobaczanie – sweeper i mumio: czyli jak pozbądź się pasożytów?

Poprzedni wpis

Olej lniany pokarm dla mózgu i siemie lniane dla zdrowego odżywiania i medycyny naturalnej

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *