Lifestyle 🔥Porady 🎯

Fryzjerskie pogotowie, czyli jak samemu zrobić prostą i ładną fryzurę?

To, co było niemożliwe jeszcze kilkanaście lat temu, teraz nie stanowi już dla nas żadnego problemu. Także w kwestii fryzur. By wyczarować ładne i modne uczesanie, wcale nie musimy wydawać ostatnich oszczędności na fryzjera. Postęp cywilizacyjny podarował nam niezastąpione, jak się okazuje, suszarki, lokówki, prostownice, karbownice, falownice i szereg innych sprzętów do włosów. Dzięki nim, przy odrobinie chęci i użyciu własnej wyobraźni, w kilka minut możesz zrobić modną i ładną fryzurę na każdą okazję.

Proste i ładne fryzury damskie

Jesteś kobietą więc z założenia masz już pewną wiedzę dotyczącą tego, jak zrobić fajną fryzurę. Uczesanie nie ma raczej dla ciebie tajemnic. Są jednak dni kiedy wydaje się, że cały świat sprzysiągł się przeciwko tobie. Nie wpadaj w panikę. Wypróbuj którąś z proponowanych przez nas fryzur. Są proste i szybkie w wykonaniu, a zarazem bardzo efektowne i modne.

Zaspałaś do pracy lub do szkoły? Z włosów długich i półdługich możesz zrobić luźnego, niesfornego koka. Wystarczy, że przeczeszesz włosy ręką, zawiążesz mocno gumką i owiniesz wokół niej kosmyki. Na koniec fryzurę zabezpiecz wsuwkami. Przy krótkich włosach wypróbuj modny ostatnio „artystyczny nieład”. Za pomocą pianki zwichrz włosy tak, by wyglądały jak czesane wiatrem.

Zapomniałaś o weselu koleżanki? Całkiem wyleciało ci z głowy, że miałaś umówić się na fryzurę sylwestrową, albo nawet fryzurę ślubną? Spokojnie. Dasz radę. Przede wszystkim pamiętaj o właściwej pielęgnacji włosów. Jest wiele sposobów na ładne i zdrowe włosy. Jeśli zamierzasz wyfarbować włosy sposobem domowym, zrób to kilka dni wcześniej. Jeśli posiadasz długie włosy postaw na koka, półkoka, upięcie w nieładzie lub po prostu zostaw włosy rozpuszczone i wepnij w nie kwiaty. Do takiej prostej fryzury możesz założyć diadem. Jeśli natomiast masz włosy krótkie postaw na zachodzące na policzki bądź delikatnie powywijane na zewnątrz pazurki. Ta prosta fryzura jest nie tylko ładna, ale i elegancka.

Może cię zainteresować także:  Pomysły na mięso mielone - oryginalne przepisy z mielonym w roli głównej

Przy tak ważnych okazjach należy zwrócić szczególną uwagę na to, by uczesanie pasowało do twarzy czy sylwetki. Przykładowo, fryzura dla puszystej pani nie może być zbyt bujna. Odpadają włosy kręcone, pofalowane czy tapirowane. Jeśli jesteś szczupła i wysoka – możesz pozwolić sobie na delikatne fale.

Modne fryzury męskie

Jeśli jesteś mężczyzną a w dodatku mężem bądź partnerem, nie myśl, że brak czasu uchroni cię przed ładną i modną fryzurą na wieczorne wyjście. Twoja druga połówka z pewnością nie pozwoli byś wyszedł z domu jedynie z umytymi włosami. Dla świętego spokoju więc, zrób którąś z prostych fryzur, jakie proponujemy. W modzie są teraz męskie grzywki. Jeśli masz zatem dłuższe włosy – zajmij się głównie nią.

Możesz ją zaczesać na bok, do góry bądź do tyłu. Wymodeluj ją suszarką i ułóż za pomocą pasty do włosów. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem długich, gęstych i ładnych włosów, rozrzuć je swobodnie na ramiona lub plecy. Będziesz wyglądał seksownie i męsko. W przypadku, gdy nosisz dredy, możesz je związać nisko, tuż nad karkiem szeroką gumką bądź pozostawić luźno.

Ładne fryzury dziecięce

Najlepiej jeśli dzieciom w ułożeniu włosów pomoże osoba dorosła. Fryzury dla dzieci mają to do siebie, że praktycznie wszystko jest tutaj dozwolone. W przypadku dziewczynki, jeśli nie macie dużo czasu na ułożenie eleganckiego koka, możecie zapleść włosy w warkocza kłosa lub tradycyjnego warkocza francuskiego, albo po prostu zawiązać je w kucyk. Takie fryzury są idealne do szkoły jak i na wesele. Chłopcu, który ma krótkie włosy , przeczesz kosmyki niewielką ilością żelu. Dłuższe włosy przeczesz grzebieniem i zrób przedziałek z boku, tworząc stylową grzywkę.

Modne kurtki i płaszcze męskie

Poprzedni wpis

Biotyna na włosy

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *