Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

Domek pod sufitem

Domek pod sufitem 1 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

DLA DZIECI

dodano: 2013-06-26
Domek pod sufitem

Domek pod sufitem 2 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

By zbudować domek dla dzieci według naszego projektu, nie potrzebujemy drzewa ani nawet ogrodu. Ustawiony w pokoju dziecięcym na słupach zajmie minimalną ilość miejsca na podłodze. Mimo to jest wystarczająco duży, by stać się ulubionym miejscem zabaw małych rozrabiaków.

Wiele argumentów przemawia za budową domku na drzewie w pokoju dziecięcym: nie zabiera miejsca na podłodze, można go ustawić nawet przy najgorszej pogodzie, jest wysoko cenionym dodatkiem do każdej zabawy, można go łatwo przeobrazić w okręt piratów, pałac księżniczki lub kapsułę do podróży w kosmos. Budowa domku zajmie 3–4 dni, dlatego warto jak najszybciej rozpocząć przygotowania.

Domek na drzewie pod gołym niebem zbudowany rękami dzieci prawie nigdy nie jest wykonany według wskazań poziomnicy. I dobrze, ponieważ takiego spontanicznego wyglądu po nim oczekujemy. Aby jednak uzyskać odpowiedni efekt w mieszkaniu, nie powinniśmy majstrować na ślepo, ale podejść do zadania metodycznie. Najpierw określamy powierzchnię domku i rozrysowujemy ją na dużym arkuszu papieru oraz drewnianej płycie. Następnie układamy deski ścianek i zaznaczamy miejsca wycięć oraz otworów na wkręty. Warto ponumerować poszczególne deski, by potem w trakcie montażu nie pomylić kolejności. Deskowanie ścianek celowo zmontowaliśmy krzywo, ponieważ cały urok domku na drzewie polega na wrażeniu pewnego rodzaju niedoskonałości. Natomiast sama konstrukcja nośna powinna być ustawiona idealnie równo. Trzeba ją na stałe unieruchomić i przytwierdzić do ściany wkrętami 8 x 140 mm oraz kołkami.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 05/2010 »

Domek pod sufitem 3 - Twój Głos 📢 e-TG.pl
Pełny artykuł do pobrania w pliku PDF »

Drukuj »

Podzielona przestrzeń, ścianka działowa

Poprzedni wpis

Kreować światłem, nowoczesne systemy oświetleniowe

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *