
Ścianka telewizyjna według naszego projektu staje się centralnym punktem we wnętrzu, a efektownie wyeksponowany duży ekran zaprasza na filmowe wieczory. Oświetlenie wykonane z taśm LED tworzy przyjemną atmosferę, dającą wytchnienie po męczącym dniu.
Bez względu na to, czy w telewizji oglądamy filmy przyrodnicze, filmy akcji, czy mecze piłkarskie, oczekujemy jakości porównywalnej z kinową. Stare, ciężkie kineskopowe odbiorniki, przystosowane wyłącznie do odbioru analogowego sygnału telewizyjnego, to już przeżytek – w większości mieszkań królują telewizory płaskoekranowe. Nowoczesny telewizor powinien być odpowiednio wyeksponowany – lepiej się wtedy ogląda. Oczywiście można wybrać stolik pod telewizor lub zestaw meblowy z niszą na odbiornik TV, ale rozwiązania te nie sprawdzają się w każdym wnętrzu. By chcemy stworzyć niepowtarzalny kącik telewizyjny, możemy samodzielnie zbudować ściankę telewizyjną, która będzie dokładnie odpowiadała gustom domowników.
Realizując nasz projekt pomyśleliśmy przede wszystkim o dwóch sprawach: po pierwsze, odpowiednio zaaranżowaliśmy powierzchnię ściany za odbiornikiem TV, po drugie, odpowiednio ją podświetliliśmy. Aby stosunkowo duża konstrukcja (250 x 170 cm, dokładne dane na rysunku) mogła być bezpiecznie zamontowana, konieczne jest wykonanie stelaża z łat, który przytwierdzamy do ściany. Do stelaża jest przymocowana płyta stolarska, którą najpierw pokryliśmy warstwą szpachli do płaszczyzn, a następnie pomalowaliśmy kolorową farbą akrylową, nadającą ściance delikatny połysk. Dzięki temu dobrze odbija się światło systemu tylnego oświetlenia Ambilight telewizora Philips. W systemie tym różnokolorowe diody LED świecące za telewizorem dostosowują kolory do treści widocznej na ekranie. Szczególnym rozwiązaniem w naszej ściance telewizyjnej jest jej podświetlenie za pomocą tak zwanych LED-Stripes – samoprzylepnych pasków LED, dzięki którym konstrukcja sprawia wrażenie lekkiej. Poza tym dyskretne światło tworzy w pomieszczeniu przyjemną atmosferę. Absolutnym hitem jest jednak pęknięcie, które dzieli ściankę TV od góry do dołu i jest wyposażone w RGB-Stripes, które pozwalają na dynamiczne oświetlenie powierzchni. Gdy zorganizujemy przyjęcie i ekran telewizora będzie czarny, możemy zaaranżować mały pokaz świetlny w kolorach czerwieni, zieleni i niebieskiego.
Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.