Czy te napoje „energetyczne” są naprawdę dla Ciebie dobre? 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl
Teenage Boy Drinking Caffeine Energy Drink Gaming At Home Using Dual Computer Screens At Night
Historia produktów 📦Dziwne kwestie 🤪

Czy te napoje „energetyczne” są naprawdę dla Ciebie dobre?

Zawartość napojów energetycznych – co w trawie piszczy?

Przede wszystkim przyjrzyjmy się, z czego zwykle składa się większość tych napojów energetycznych. Większość z nich to po prostu woda gazowana wypełniona tuczącym jelita syropem kukurydzianym o wysokiej zawartości fruktozy (lub innymi dodanymi cukrami), kofeiną, aminokwasem tauryną i niektórymi gównianymi sztucznie pozyskiwanymi witaminami dodanymi na pokaz, aby oszukać Cię, że jest w tej miksturze coś zdrowego.

Zacznijmy od syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy (HFCS). Cóż, tutaj mamy puste kalorie, które trafią prosto do tłuszczu z brzucha, i które prawdopodobnie są dla ciebie nawet gorsze niż zwykły stary rafinowany cukier (chociaż to temat do dyskusji, ale semantyka w ogólnym ujęciu). Niektóre napoje energetyczne zawierają inne dodane cukry zamiast HFCS, ale nie ma to większego znaczenia, ponieważ wszystkie są pustymi kaloriami, które powodują tuczenie jelit i nie przynoszą żadnych korzyści odżywczych.

Ok, więc mówisz, że mają również odmiany o niskiej zawartości cukru lub bez cukru jako alternatywę dla napojów energetycznych z ładunkiem HFCS. Tak, ale teraz masz problem ze  szkodliwymi chemikaliami w sztucznych słodzikach  , które mają swój własny zestaw zagrożeń dla zdrowia.

Innym problemem związanym ze sztucznymi słodzikami jest to, że istnieją badania naukowe, które wskazują, że stosowanie sztucznych słodzików prowadzi do nieumyślnego spożywania większej ilości kalorii i przybierania na wadze na dłuższą metę… oprócz negatywnego wpływu hormonalnego na organizm. Nie będę wchodził w szczegóły na ten temat, ponieważ samo w sobie wypełniłoby całą dyskusję.

Czy te napoje „energetyczne” są naprawdę dla Ciebie dobre? 2 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Po prostu zaufaj mi, że sztuczne słodziki i sztuczne chemikalia w żywności są WSZYSTKIM złą wiadomością dla twojego ciała! Nigdy nie jest dobrym pomysłem próbować „oszukiwać” swoje ciało sztucznymi smakami.

Może cię zainteresować także:  Jak kupić odpowiedni okap kuchenny - czym kierować się przy wyborze?

A co z kofeiną?

Po pierwsze, kofeina sama w sobie nie dostarcza „energii”. Technicznie rzecz biorąc, jedyną substancją, która faktycznie dostarcza energii, są kalorie (z węglowodanów, białka i tłuszczu).

Kofeina może jednak pomóc ożywić lub obudzić niektórych ludzi poprzez stymulację ośrodkowego układu nerwowego.

Zamiast kofeiny sztucznie dodanej do jakiegoś gazowanego „energetycznego” napoju, wolałabym pozyskiwać kofeinę z naturalnego źródła, takiego jak herbata zielona, ​​biała lub oolong (lub moja nowa ulubiona herbata yerba mate), która w rzeczywistości dostarcza bardzo silnych, zdrowych przeciwutleniaczy także!

Pamiętaj jednak, że jeśli regularnie pijesz kawę, prawdopodobnie masz pewien poziom uzależnienia od kofeiny i prawdopodobnie nie odniesiesz zbyt wielu korzyści z kofeiny w napoju energetycznym.

Czy te napoje „energetyczne” są naprawdę dla Ciebie dobre? 3 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Wskazówka :   spróbuj pić więcej herbaty i ogranicz spożycie kawy do maksymalnie kilku dni w tygodniu, aby zmniejszyć uzależnienie od kofeiny. Większość herbat zawiera znacznie mniej kofeiny niż kawa, a niektóre herbaty (takie jak zielona, ​​biała i oolong) zawierają synergiczne fitochemikalia, które spowalniają reakcję zawartej w nich kofeiny. Oznacza to, że kofeina w zielonej, białej lub białej herbacie reaguje łagodniej w porównaniu do ostrzejszej , nerwowej  reakcji, jaką niektórzy ludzie otrzymują po kawie. 

A co z tą tak zwaną magiczną mieszanką tauryny i witamin z grupy B, którą ładują do tych napojów energetycznych?

Cóż, wielka sprawa… dostaniesz taurynę w prawie każdym źródle białka. A zdecydowana większość tych sztucznie dodanych witamin z grupy B po prostu wychodzi prosto do toalety w moczu. Witaminy najlepiej pozyskiwać naturalnie z PRAWDZIWEGO źródła pożywienia, a nie sztucznie dodawanych do niektórych napojów gazowanych. Twoje ciało po prostu nie korzysta z fałszywych źródeł witamin tak łatwo, jak z naturalnych źródeł z prawdziwej żywności.

Więc jak widzicie, moim zdaniem, podaję wszystkim tym napojom energetycznym wielki czas KCIUK W DÓŁ! Nie daj się nabrać na śmieszny marketing wszystkich tych tak zwanych „napojów energetyzujących”.

Może cię zainteresować także:  Myślisz że wiesz co jesz? Oto 16 ciekawostek na temat jedzenia, o który mogłeś nie wiedzieć

Oto mój przepis na własny domowy napój energetyczny:

  1. Przygotuj dużą mieszankę mrożonej herbaty, używając zielonej herbaty, białej herbaty i herbaty yerba mate. Lubię dodawać trochę owocowego smaku, więc użyję 1 torebki malinowej lub jagodowej herbaty hibiskusowej, a następnie użyję 2-3 torebek zielonej i/lub białej herbaty i 2-3 torebek herbaty yerba mate i zrobię galonowy pojemnik mrożonej herbaty. Po prostu używam niewielkiej ilości stewii, aby lekko osłodzić partię herbaty.
  2. Kupuję pojemnik z ekologiczną wodą kokosową w sklepie ze zdrową żywnością lub kupuję świeże orzechy kokosowe, aby uzyskać wodę kokosową od środka.
  3. Aby przygotować zdrowy napój energetyczny, mieszam pół szklanki białej/zielonej/zielonej mieszanki mrożonej herbaty mate, a resztę szklanki napełniam wodą kokosową.

W rzeczywistości jest to pyszny i naprawdę zdrowy napój energetyczny zamiast nafaszerowanych chemikaliami napojów energetycznych, do których kupowania wszyscy są wciągnięci.

Herbaty zielone, białe i yerba mate zawierają niewielką dawkę kofeiny wraz z różnorodną mieszanką silnych przeciwutleniaczy i synergicznych fitochemikaliów. Dodatkowo woda kokosowa jest bogatym źródłem elektrolitów oraz różnorodnością witamin i minerałów. Wiadomo, że woda kokosowa zapewnia dobre natychmiastowe źródło energii, a także zawiera niewielką dawkę średniołańcuchowych trójglicerydów (MCT), które są zdrowymi tłuszczami, które są łatwo wykorzystywane do wytwarzania energii, a także wspomagają układ odpornościowy.

Czy te napoje „energetyczne” są naprawdę dla Ciebie dobre? 4 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Ciesz się więc tym naturalnym, zdrowym napojem energetycznym, wiedząc, że poprawiasz swoje ciało, zamiast wypełniać je chemikaliami zwykłymi napojami energetycznymi kupowanymi w sklepie.

Podsumowując, większość napojów energetycznych zawiera puste kalorie, które stają się tłuszczem z brzucha, co jest nawet gorsze niż spożywanie zwykłego cukru. Chociaż niektóre marki napojów energetycznych zawierają inne rodzaje cukrów zamiast syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy, nadal są niezdrowe ze względu na wysoką zawartość pustych kalorii. Dlaczego zamiast tego nie zrobić zdrowego, domowego napoju energetycznego?

Mam nadzieję, że spodobał Ci się dzisiejszy artykuł „prawda o Twoim zdrowiu”. Jeśli znasz kogoś, kto zmaga się z utratą wagi, podziel się nim!

Dieta wrzodowa: Dieta dla osób w chorobie wrzodowej i dwunastnicy. Wrzody – leczenie, objawy, typy, powikłania, badania

Poprzedni wpis

Pijesz wodę z plastikowych butelek?

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *