Co to są mikrozraszacze i gdzie znajdą swoje zastosowanie? 1 - Twój Głos 📢 e-TG.pl
Historia produktówDom

Co to są mikrozraszacze i gdzie znajdą swoje zastosowanie?

Współcześnie ciężko jest sobie wyobrazić pracę w ogrodzie bez systemów wspomagających. Do nich należy zaliczyć mikrozraszacze.

Te niewielkie urządzenia stosowane są głównie do zraszania roślin w ciennikach, w szkółkach oraz w centrach ogrodniczych, a także do upraw pod osłonami w tak zwanym systemie podwieszanym.

Gdzie sprawdzą się mikrozraszacze?

Sprawdzą się również przy podlewaniu skalniaków i rabat kwiatowych na terenach zieleni. Fachowcy zwracają uwagę, że coraz częściej używa się ich do tunelów foliowych w celu ich zamgławiania.

Oczywiście w zależności od roli jaką mikrozraszacze mają pełnić, różnią się nieco swoją konstrukcją. W przeciwieństwie do tradycyjnych zraszaczy, te wyróżniają się przede wszystkim niższym zakresem ciśnienia roboczego oraz mniejszym zużyciem wody. Dzięki temu nadają się do użytku w większości warunków. Co więcej, są także banalne w montażu i nie wymagają specjalistycznych narzędzi czy zatrudniania fachowców.

Co to są mikrozraszacze i gdzie znajdą swoje zastosowanie? 2 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

Mikrozraszacze zwykle występują w zestawach. Modułowa budowa tych urządzeń pozwala na skonstruowanie dwóch różnych systemów. Jeden z nich to zestaw na szpilkach, które wbijane są w ziemię. Służą głównie do zraszania roślin znajdujących się na otwartych przestrzeniach, rosnących tuż przy glebie. Drugi to zestaw podwieszany.

Nawadnianie doniczkowe i rola mikrozraszaczy

Jego rolą jest nawadnianie roślin doniczkowych bądź tych, tych rosnących pod osłonami lub w szklarniach. Każdy komplet składa się ze specjalistycznej głowicy, dyszy, wkładki zraszającej, a także szpilki oraz wężyka giętkiego. Wiele sklepów oferuje sprzedaż gotowych zestawów lub pojedynczych części. Niektóre zestawy posiadają również system antyprzymrozkowy, który umożliwia działanie im w niskich temperaturach, co jest absolutną nowością.

Co to są mikrozraszacze i gdzie znajdą swoje zastosowanie? 3 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

Specjaliści przypominają, że w zależności od wielkości i struktury terenu, na którym mikrozraszacze mają być używane, należy odpowiednio dopasować wkładki i dysze o konkretnym zasięgu oraz wydajności wody. Jeśli nie mamy pewności jakie modele będą potrzebne przy konkretnym ogrodzie najlepiej skonsultować zakup ze sprzedawcą. W innym przypadku możemy zakupić sprzęt który nie spełni oczekiwań.

Może cię zainteresować także:  Multiroom jako rewelacyjne rozwiązanie - kilka telewizorów w domu?

Wydajność mikrozrasaczy – jak wygląda w praktyce?

Warto pamiętać, że do urządzeń, które pracują w pozycji odwróconej koniecznym jest zakupienie specjalnych antykapaczy, które blokują wpływ wody ze zraszacza po zakończeniu nawadniania. Gwarantują one zwiększoną wydajność jak i oszczędność przy całym procesie.

Mikrozraszacze to niewątpliwie urządzenia pomocne. Znajdą swoje zastosowanie w dużych ogrodach, jak i małych ogródkach. Pozwolą ogrodnikom na znaczne zwiększenie efektywności pracy, podnosząc również ich zadowolenie z jej wykonywania. Rozwój technologiczny sprawia także, że urządzenia te działają niezawodnie w każdym terenie, w najróżniejszych warunkach. Można pokusić się o stwierdzenie, że w przyszłości każdy ogród będzie wyposażony w te niewielkie zraszacze.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Instalacja wodno-kanalizacyjna – jak ją wykonać? Koszty i najczęstsze błędy w instalacji wodno-sanitarnej

Poprzedni wpis

Folia do oczka wodnego – jaka jest najlepsza?

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *