Aktywny wypoczynek metodą na stres! 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl
Zdrowie ⚕️

Aktywny wypoczynek metodą na stres!

Aktywny wypoczynek to ten rodzaj spędzania wolnego czasu, po którym dochodzimy do siebie w pracy – taka obiegowa opinia panuje wśród osób, które nazywają same siebie „outdoorami”, czyli osobami spędzającymi wolny czas na świeżym powietrzu. Ten rodzaj wypoczynku posiada jednak dodatkową cechę: doskonale pozwala rozładować stres kumulujący podczas dnia codziennego. W dzisiejszych czasach sportów, które możemy uprawiać jest multum, w poniższym artykule spróbujemy się przyjrzeć przynajmniej kilku dyscyplinom, które często służą do rozładowania stresu naszym rodakom. Zapraszamy do lektury

Rolki, rower i fitness – sposób „normalsów”

Jeśli nie mamy ambicji do tego, aby uprawiać sporty ekstremalne, doskonale w roli „odstresowywacza” spełnią się tradycyjne, miejskie aktywności sportowe: jazda na rolkach, na rowerze czy też wizyta na siłowni lub basenie. Na śląsku – w Katowicach – stworzono nawet specjalny obszar do uprawiania aktywności sportowych różnego rodzaju. Dolina Trzech Stawów to idealnie nadający się do tego teren – główny deptak został podzielony na część dla pieszych, rowerzystów i rolkarzy. Dodatkowo w obrębie terenu stworzono również siłownię na wolnym powietrzu, gdzie każdy może skorzystać nieodpłatnie z wielu różnych urządzeń.

Zapytany o opinię o Dolinie Trzech Stawów mieszkaniec Katowic stwierdził, że brakuje mu w tym miejscu jedynie porządnego sklepu sportowego – takiego jak np. Snow4Life – gdzie mógłby kupić lub wypożyczyć na miejscu rolki, deskę longboardową czy jakiś inny sprzęt sportowy.

Kitesurfing i downhill – sporty dla „ekstremistów”

O ile downhill, czyli wyścigowa jazda „w dół” na rowerze jest w Polsce dość mocno rozpoznawalna, o tyle z kitesurfingiem jeszcze nie każdy miał styczność. To połączenie klasycznego surfingu, czyli pływania na desce z lataniem za pomocą latawca (kite). W naszym kraju najlepsze warunki do uprawiania kitesurfingu oferuje półwysep Helski – tam też działają największe szkoły kitesurfingowe – większość z nich ma swoją siedzibę albo w samym Helu, albo w miejscowościach na półwyspie – Juracie lub Chałupach.

Może cię zainteresować także:  Nauka o nawykach - co trzeba zrobić, żeby trzymać się czegoś na dłuższą metę?

Biznesmeni często rozładowują swój stres poprzez długie wyjazdy kitesurfingowe – to świetny sposób również na zabicie „jesiennej deprechy”, ponieważ szkoły organizują takie obozy kitesurfingowe najczęściej jesienią lub wczesną wiosną, gdy warunki w Polsce zdecydowanie nie sprzyjają uprawianiu tego rodzaju sportów.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Dieta śrdóziemnomorska

Poprzedni wpis

Żylaki – jak je leczyć?

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *